Sık Sorulan Sorular

Kayıt İçin Hangi Belgeler Gereklidir?


KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

  • C.Kimlik Kartı
  • Diploma veya Öğrenim Belgesi (e-devlet)
  • Biyometrik Fotoğraf 4 ad.
  • Sağlık Raporu (Aile Hekiminden)

Ehliyet Alacaklarda Aranacak Şartlar


Sürücü belgesi alma zorunluluğu; Motorlu araçların sürücü belgesi sahibi olmayan kişiler tarafından karayolunda sürülmesine izin verilmesi yasaktır.
Araçlar, bu konuda sınıfları belirtilen sürücü belgelerine sahip sürücüler ile çok taraflı anlaşmalara göre sürücü belgesi bulunan veya geçerli uluslararası sürücü belgesi olan kişilerce sürülebilir.

Sürücü adaylarında aranacak şartlar:


Sürücü belgesi alacaklarda aşağıdaki şartlar aranır;


  1. A) Yaş şartı:


1- M, A1,B1 sınıfı sürücü belgesi alacakların 16,
2- A2,B,BE,C1,C1E, F ve G sınıfı sürücü belgesi alacak olanların 18,
3- C, CE,D1,, sınıfı sürücü belgesi alacak olanların 21, 

4-D , DE sınıfı sürücü belgesi alacak olanların 24, yaşını bitirmiş olmaları,


  1. B) Öğrenim Şartları;

    A1, A2, A ,B, C, D ve sınıfı sürücülerin ilkokul mezunları

  2. C) Sağlık Şartları;


Aile hekimi tarafından sürücü olur raporu
 
D) Hükümlü olmama şartları;

Türk Ceza Kanunu'nun 403 ve 404 üncü maddeleri ile 572/2-3 maddelerinden ikiden fazla ve 1918 Sayılı Kaçakçılığın Men ve Takibine Dair Kanun'un 28 ve 29 uncu maddeleri, 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanunun 12 inci Maddesinin 3 üncü ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giymemiş olmaları,

Önceden verilmiş aynı sınıf ve başka sürücü belgesinin bulunmaması, sürücü belgelerinin süresiz alınmamış olması veya geçici olarak geri alınmış ise sürenin dolmuş bulunması

Zorunludur.

Özel Direksiyon Eğitimi Nasıl Yapılıyor


Bay ve Bayan üniversite mezunu öğretmenlerimizle sizi kısa sürede  trafiğe hazırlıyoruz. Profesyonel Uzman Direksiyon Eğitmenlerimiz ile sizleri her  türlü trafikte kendi arabanızı kullanabilir duruma getiriyoruz.

Size söz veriyoruz moralinizi kim bozduysa kim size sen araba kullanamazsın dediyse biz size onlara rağmen araba kullanmayı yapabileceğinizi anlatıp öğreteceğiz. Farkı kesinlikle hissedeceksiniz. Kurumsal lider kadromuz size sorun değil çözümler üreterek en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Neticede eğitim deneyim tecrübe ve bilgiyi karşı tarafa en iyi en doğru şekilde sunmaktır. Başarıyı yakalayıp onu bir ömür sürdürmektir. Bunu sizinle birlikte başaracağız.

Ehliyet Sahibi Olmak İçin Kaç Saat Eğitim Alıyoruz?


Sizi 10 saatte trafiğe hazır hale getiriyoruz.

Ne Kadar sürede öğrenebilirim?


Tabi ki öğrenme öğrendiklerimizi eyleme dönüştürme kişisel yeteneklere bağlı olduğu gibi öğrenme süresinde öğretici kişinin davranışları anlatımı ifadeleri sizi doğru yönlendirmesi öğreticinin tam donanımlı olması teknik bilgiler araç kullanımında yol secimi refleks gelişimine göre değişen yol şartları çok önemli. Bütün bunlar göz önünde bulundurularak sürücüyü mümkün olan en kısa sürede kendi aracını bilinçli bir şekilde kullanır hale getiriyoruz

Ders ücretiniz ne kadar?


Evet herkesin ilk sorduğu soru. Fakat eğitim nasıldır, neler öğretilir, eğitimin içeriği nedir, bu gibi soruları soran sayısı ise çok az. Sonra ne kadar ücret farkı olabilir ki totaldeki farkı nedir. Kayda değer bir fark var mıdır. Tabi ki arada uçurumlar yok. Arada eğitim kalitesi bakımından uçurumlar olduğunu söyleyebiliriz. Neden bilinçsiz bir toplum olmuşuz, canımız bu kadar mı ucuz yoksa, değer yargılarımızı mı yitirmişiz. Yoksa hala aydınlanmamızı engelleyen bir şeyler mi var. Lütfen arkadaşlar; iyi eğitim sizi her zaman her şeye karşı güvende kılar. Maddiyatla hayatınızı ölçmeyin, eğitimle kendinizi donatın bilgilerimizden sonuna kadar faydalanın. Etrafınıza dışarıdan gelecek tüm tehlikelere karşı sizi koruyacak çelikten duvarlar örün. Bu da ancak doğru eğitim ve eğitimcilerle olur.